Czechowice Pomoc Drogowa

Pomoc Drogowa Czechowice

Z racji że nasza pomoc drogowa świadczy usługi także na terenie miasta Czechowice postanowiliśmy troszkę przybliżyć historię miasta. Pamiętaj jeśli potrzebujesz pomocy na terenie miasta Czechowice dzwoń:
Tel. (+48) 509 140 013 lub (+48) 515 130 290.

Położenie miasta

Miasto leży na lewym brzegu rzeki Białej przy jej ujściu do Wisły, na pograniczu Pogórza Śląskiego i Kotliny Oświęcimskiej. Od południa graniczy z miastem Bielsko-Biała.

Gmina

Information icon.svg Osobny artykuł: Gmina Czechowice-Dziedzice.

Położenie miasta na mapie gminy

Miejscowości gminy: miasto Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg, Ligota, Bronów. Powierzchnia gminy: 66 km². Ludność gminy: 43 179 mieszkańców (w tym 34 483 w mieście Czechowice-Dziedzice)(dane 1 marca 2007).

Komunikacja miejska

Information icon.svg Osobne artykuły: PKM Czechowice-Dziedzice i Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej.

Na terenie Czechowic-Dziedzic działa Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Czechowice-Dziedzice, działające od 1 czerwca 1980 roku[11]. Zakład działał wcześniej jako oddział Zakładu Komunikacyjnego nr 7 w Tychach, który wchodził w skład Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Katowicach.

Ponadto do Czechowic-Dziedzic kursuje również linia nr 50 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej, jeżdżą też autobusy PKS Bielsko-Biała oraz działa prywatna firma przewozowa Mar-Bus obsługująca linie do Bronowa, Janowic, Oświęcimia, Dankowic i Pszczyny.

Transport kolejowy

W Czechowicach-Dziedzicach znajduje się węzeł kolejowy. Pociągi jeżdżą w kierunku Bielska-Białej, Katowic, Krakowa i Zebrzydowic. Miasto posiada 3 stacje kolejowe.

* Czechowice-Dziedzice
* Czechowice-Dziedzice Przystanek
* Czechowice-Dziedzice Południowe

Transport drogowy

Przez miasto przebiegają ważne drogi krajowe i europejskie:

* Droga krajowa 1E75
* Droga ekspresowa S1E75

Transport lotniczy

Czechowice-Dziedzice nie posiadają własnego lotniska. Na terenie Kaniowa wybudowano lotnisko i Bielski Park Techniki Lotniczej w Bielsku Białej, którego otwarcie nastąpiło 11 września 2008[12]. W ramach inwestycji, oprócz pasa startowego o długości 700 metrów i szerokości 22 metrów powstaje 7500 m² hal produkcyjnych, 2500 m² hangarów, stacja paliw, budynek kontroli lotów. W Bielskim Parku Techniki Lotniczej ma odbywać się produkcja samolotów (Orka EM-11C), szybowców, samolotów ultralekkich i symulatorów lotów. Lotnisko ma działać w otoczeniu budowanych zakładów, ale ma tez spełniać funkcję punktu tankowania dla samolotów lecących na południe Europy, jak również planowana jest usługa powietrznego taxi.

Najbliższe lotnisko to Lotnisko Bielsko-Biała Aleksandrowice.

W obrębie 100 km znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze w Polsce:

* Port lotniczy Katowice-Pyrzowice
* Port lotniczy Kraków-Balice

oraz jedno w Czechach

* Port lotniczy Ostrawa.

źródło: wikipedia.org

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress