Goczalkowice Pomoc Drogowa

Pomoc Drogowa Goczalkowice

Z racji że nasza pomoc drogowa świadczy usługi także na terenie miasta Goczałkowice postanowiliśmy troszkę przybliżyć historię miasta. Pamiętaj jeśli potrzebujesz pomocy na terenie miasta Goczałkowice dzwoń:
Tel. (+48) 509 140 013 lub (+48) 515 130 290.

Geografia

Goczałkowice (niem. Bad Gottschalkowitz) – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim, w gminie Goczałkowice-Zdrój.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Goczałkowice-Zdrój.

Goczałkowice położone są w Kotlinie Oświęcimskiej, w dolinie górnej Wisły, kilometr od jej brzegu. Od południowego wschodu otaczają je pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie i faliste płaskowyże. Dużą powierzchnię gminy zajmują lasy, stawy rybne i Zbiornik Goczałkowicki, będący głównym źródłem wody pitnej dla Górnego Śląska. Miejscowy klimat posiada cechy podgórskie o kojącym i w miarę tonizującym działaniu. Temperatura powietrza jest wyższa od temperatury sąsiednich miejscowości.

Powierzchnia całkowita gminy to 48 km² (w tym powierzchnia wody 33 km²). Goczałkowice są uzdrowiskiem posiadającym pełną infrastrukturę leczniczą. W ciągu roku na leczeniu uzdrowiskowym przebywa tu ok. 10 tysięcy pacjentów. Jest to największy ośrodek lecznictwa reumatologicznego w województwie śląskim. Uzdrowisko leczy między innymi: schorzenia reumatologiczne, schorzenia pourazowe narządów ruchu, choroby kobiece, niektóre schorzenia układu nerwowego.

źródło: wikipedia.org

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress